Βροχερό Σιρκουί στη Μάνδρα

March 04, 2014  •  Leave a Comment

Περικλής Ηλίας - Νεόφυτος Σακελλαρίδης-Μάγκουρας - Σηφάκης Παναγιώτης σε έναν από τους τελευταίους γύρους του Σιρκουί.

Πρώτη φωτογραφική αποστολή για τη νέα ποδηλατική σεζόν το σιρκουί Μάνδρας που διοργανώθηκε την Καθαρά Δευτέρα, 3 Μαρτίου από τον Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας σε συνεργασία με το Δήμο Μάνδρας-Ειδυλλίας. 

161 ποδηλάτες και ποδηλάτισσες όλων των κατηγοριών και από όλη την Ελλάδα δήλωσαν συμμετοχή για να μαζευτούν τελικά μάλλον λιγότεροι, καθώς ο καιρός δε φάνηκε πολύ συνεργάσιμος [sic].

Καταρρακτώδης βροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ίσως ταλαιπώρησε τους αθλητές που αποφάσισαν τελικά να κατέβουν στον αγώνα, αλλά σίγουρα χάρισε μια όχι συχνή για τα ελληνικά δεδομένα ευκαιρία στους φωτογράφους που μαζευτήκαμε στη Μάνδρα (όλες οι δικές μου φωτογραφίες εδώ).

Στις 12.20 πήραν κοινή εκκίνηση Άνδρες, Έφηβοι, Μάστερ και Οπεν.

Νικητής στην κατηγορία των Ανδρών αναδειχθηκε ο Περικλής Ηλίας με δεύτερο το Νεόφυτο Σακελλαρίδη-Μάγκουρα της SP Tableware και τρίτο το νεαποκτηθέντα από το Διαγόρα Ρόδου Παναγιώτη Σηφάκη του Κρόνου Νίκαιας.

Ο αγώνας αν και θεαματικός λόγω των συνθηκών, δεν παρουσίασε μεγάλες εκπλήξεις, με το Νεόφυτο να ξεκολλάει πολύ νωρίς για να τον πιάσουν περίπου στα μισά ο Ηλίας με το Σηφάκη. Το γκρουπ που ακολουθούσε σε μεγάλη απόσταση δεν απείλησε σε καμμία στιγμή τους 3 προπορευόμενους και τελικούς νικητές.

Εν αναμονή των συνολικών αποτελεσμάτων, οι πρώτοι ανα κατηγορία έχουν ως εξής

Κατηγορία 1η Θέση 2η Θέση 3η Θέση
Μίνι Μεγάλα

Γεωργούλης Εμμανουήλ 

(ΑΕΚ)

Γεωργίου Νικηφόρος

(ΠΣ Κορωπίου)

Μυτακίδης Δημήτριος 

(ΠΣ Κρόνος)

Μίνι Μικρά

Ηλίας Γρηγόρης

(Σπαρτιατικός)

Μέης Μιχαήλ

(ΠΣ Κρόνος)

Μουτσιου Λυδία

(Παναθηναϊκός)

Παμπαίδες

Χριστόπουλος Ανδρέας

(ΠΟ Πελοτόν)

Αδάσης Παναγιώτης

(ΠΑΣ Ερμής)

Μούτσιος Μαρτίνος

(Παναθηναϊκός)

Κορασίδες

Σούλιου Σταματία

(ΠΟ Καρδίτσας)

Ζαχαριουδάκη Ευαγγελία

(ΠΑΣ Ερμής)

 
Παίδες

Καλονιάτης Γεώργιος

(ΠΑΣ Ερμής)

Ντανοβασίλης Κωνσταντίνος

(ΠΟ Καρδίτσας)

Κοτοπούλης Παύλος

(ΠΣ Κρόνος)

Γυναίκες

Χατζηστύλη Αθηνά

(ΑΟ Θησέας)

Λεπενιώτη Κωνσταντίνα

(ΑΟ Θησέας)

Λαζοπούλου Βασιλική

(ΠΣ Κρόνος)

Έφηβοι

Σούλιος Ζήσης

(ΠΟ Καρδίτσας)

Ρήγας Χριστόφορος

(ΑΣ Βόλου "Άκρατος")

Σταματελόπουλος Γεράσιμος

(ΠΣ Κρόνος)

Άνδρες

Ηλίας Περικλής

(ΠΣ Κρόνος)

Νεόφυτος Σακελλαρίδης-Μάγκουρας

(ΠΣ Κρόνος)

Σηφάκης Παναγιώτης

(ΠΣ Κρόνος)

Μάστερ

Βεργόπουλος Ευάγγελος

(Ποδηλατόδρομος Πύργου)

Γαλλής Δημοσθένης

(ΠΣ Κρόνος)

Ντάρδας Ηρακλής

(Ποδηλατόδρομος Πύργου)

Όπεν

Σγουράκης Γουλιέλμος

(ΑΕΚ)

Ντούνης Σωτήριος

(ΑΕΚ)

 

 


Comments

No comments posted.
Loading...