1η ημέρα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Πίστας

September 04, 2015  •  Leave a Comment

Πρώτη μέρα για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πίστας Ανδρών και Γυναικών με τα αγωνίσματα του Σπριντ Ανδρών και Γυναικών, Ατομικού Πουρσουίτ Γυναικών, Ομαδικού Πουρσουίτ Ανδρών και Σκρατς Ανδρών.

Πλούσιο θέαμα και μεγάλες ταχύτητες με τις ομάδες του ΑΠΟ Κορωπίου, ΠΣ Κρόνου Νίκαιας και Πελοτόν να κατακτούν τα πρώτα χρυσά μετάλλια.

Στο Ατομικό Πουρσουίτ Γυναικών Πρωταθλήτρια Ελλάδας 2015 στέφθηκε η Ελένη Τσαβαρη (ΑΟ Μεσόγειος Ρόδου) νικώντας στον τελικό για τις θέσεις 1-2 τη Βαρβάρα Φασόη που κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο, ενώ την τρίτη θέση πήρε η Χριστίνα Πρίντεζη (ΠΣ Κρόνος Νίκαιας) αφήνοντας τέταρτη τη Νάντια Συντζανάκη (Τάλως Χανίων).

Στο Ομαδικό Πουρσουίτ Ανδρών ο ΠΣ Κρόνος Νίκαιας νίκησε στον τελικό την ομάδα του "Πελοτόν", ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε ο ΠΟ Πατρών νικώντας στον αγώνα για τις θέσεις 3-4 τον ΠΕΣΑ Αστέρας.

Στο Σκρατς Ανδρών Πρωταθλητής Ελλάδας αναδείχθηκε ο Γιάννης Σπανόπουλος (Πελοτόν) με δεύτερο τον Κωνσταντίνο Μουστάκα (Ακρατος Βόλου) και τρίτο το Χάρη Τσιάντο, επίσης του Πελοτόν.

Τέλος στο Σπριντ, πρωταθλητής Ελλάδας 2015 στους Ανδρες αναδείχθηκε ο Ζαφείρης Βολικάκης (ΑΠΟ Κορωπίου) μετά από μια εντυπωσιακή σειρά τριών αγώνων απέναντι στον αδελφό του Χρήστο (ΠΟΗ Κάστρο). Την τρίτη θέση στο βάθρο κατέλαβε ο Σωτήρης Μπρέττας του Ακρατου Βόλου αφήνοντας τέταρτο το Στέλιο Αγγελίδη του Σπαρτιατικού.

Στις Γυναίκες Πρωταθλήτρια 2015 αναδείχθηκε η Άννα Σουρλαντζή (ΑΠΟ Κορωπίου) με δεύτερη την Αθηνά Παυλή (ΑΣ Έλαφος Ρόδου) και τρίτη τη Ναταλία Παγώνη (Διαγόρας Ρόδου) που νίκησε στον αγώνα για τις θέσεις 3-4 την Ιωάννα Πλέγα-Γαβριλάκη (ΠΕΣΑ Αστέρας Ζωγράφου).

Όλες οι φωτογραφίες κι από τις τρεις ημέρες θα ανέβουν σταδιακά στη σελίδα http://www.nassostriantafyllou.gr/2015/0904-06_panelliniopistas_a-g. Για όλα τα τελευταία updates μπορείτε να κάνετε like στη σελίδα μου στο Facebook, Nassos Triantafyllou Photography!